fbpx
 

Ekstrakt z kurkuminy

Zawartość w 1 tabletce – 7,5 mg
  • Kurkumina to organiczny związek chemiczny z grupy polifenoli, które pozyskuje się z kłączy ostryżu długiego nazywanego też szafranem indyjskim bądź kurkumą, z którym łączy go wspólna nazwa.
  • Ten związek charakteryzuje się różnorodną aktywnością biologiczną. Kurkumina hamuje rozwój wielu chorób, co wiąże się z jej wysoką aktywnością antyoksydacyjną.
  • Dzięki silnym działaniom przeciwutleniającym jej działanie jest porównywalne z witaminą C i E.
  • Uzupełnia ona również dietę o makroelementy – magnez i wapń oraz zmniejsza ryzyko anemii, dzięki obecności dobrze przyswajalnego żelaza.
  • Kurkumina ma także działanie przeciwzapalne, które polega na obniżeniu ekspresji wielu białek, uczestniczącym w procesie zapalnym.
UKŁAD POKARMOWY:

Kurkumina wspomaga trawienie, jednocześnie poprawiając wchłanianie substancji pokarmowych oraz pobudzając apetyt. Kurkumina pomaga też na kolki, uczucie pełności oraz wzdęcia. Uśmierza też ból i dyskomfort w jelitach. Dzieje się tak dzięki wzmożeniu wydzielania żółci i stymulowaniu uwalniania soków trawiennych, a także rozluźnianiu mięśni gładkich przewodu pokarmowego. Kurkumina odpowiada również za wątrobę i jej metabolizowanie tłuszczów oraz usuwanie odpadów z organizmów i szkodliwych związków. Jest to istotne zwłaszcza dla psów żyjących w miastach, gdzie zanieczyszczenie jest wszechobecne.

DZIAŁANIE ANTYBAKTERYJNE:

Kurkumina działa też przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, dlatego często jest stosowana profilaktycznie w celu uchronienia się przed wieloma schorzeniami pochodzenia m.in. bakteryjnego. Może uchronić żołądek psa przed wrzodami Dodatkowo wykazuje także działania rozkurczowe. Nie bez znaczenia jest również to, że kurkumina działa ochronnie na komórki wątrobowe.

ODMŁODZENIE:

Dzięki substancjom zawartym w kurkuminie widocznie poprawia się stan skóry i ogólny wygląd zwierzęcia.

WZMOCNIENIE:

Kolejną istotną właściwością kurkuminy jest zdolność do przeciwdziałania licznym infekcjom i ogólnego wzmacniania odporności psa. Kurkumina w pewnym stopniu podnosi także poziom katelicydy – peptydu, który chroni przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. W sytuacji, gdy infekcja już się rozwinęła, kurkumina również może okazać się przydatna, ponieważ wspomaga leczenie infekcji wirusowych. Hamuje rozmnażanie się w komórkach wirusów, co poprawia samopoczucie pacjenta i usprawnia działanie właściwych środków przeciwwirusowych.

UKŁAD NERWOWY:

Już po krótkim cyklu stosowania kurkuminy można zauważyć znaczne polepszenie nastroju i osłabienie objawów depresji. Kurkumina ma zbawienny wpływ na układ nerwowy.

NOWOTWORY:

Według najnowszych badań, długotrwałe przyjmowanie kurkuminy, przyczynia się do zmniejszenia zachorowalności na nowotwory, szczególnie te przewodu pokarmowego, jajników czy tarczycy oraz hamuje starzenie się komórek organizmu. Kurkumina to też silny przeciwutleniacz, zmniejszający oznaki demencji.

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter