fbpx
 

Ekstrakt z piperyny

Zawartość w 1 tabletce - 0,4 mg
  • W trakcie badań nad wpływem piperyny na przyswajanie substancji czynnych w organizmie psa dowiedziono, że zwiększa ona wchłanianie w przewodzie pokarmowym dzięki oddziaływaniu na błonę komórkową jelit.
  • Piperyna cechuje się właściwościami termogenicznymi, co oznacza, że wytwarza ciepło, które przyspiesza spalanie kalorii. Tym samym wpływa na pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Uznaje się, że substancja ta nie tylko wspomaga spalanie tłuszczu, ale także blokuje powstawanie komórek tłuszczowych. Jednocześnie sprzyja przyswajaniu białka, co pozwala na poprawę jakości składu ciała. 
  • Piperyna jest odpowiedzialna za wzmocnienie ukrwienia żołądka, co z kolei wpływa na wchłanianie niektórych substancji odżywczych przez organizm, takich jak: ekstrakty, witaminy czy minerały. Zostało też wykazane, że połączenie piperyny z kurkuminą posiada właściwości antyrakowe.
  • Piperyna wspomaga także oczyszczanie organizmu, jednocześnie przyspieszając trawienie i wchłanianie się substancji odżywczych.
  • Piperyna jest również w stanie zapobiegać rozwojowi choroby psiej demencji.
UKŁAD NERWOWY:

Piperyna wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Nie tylko pomaga w walce z depresją, ale też znacząco wpływa na poprawę koncentracji. Liczne badania wykazały, że piperyna daje pozytywne efekty w profilaktyce przeciw tak poważnej choroby, jaką jest Alzheimer.  

UKŁAD TRAWIENNY:

Piperyna stymuluje wydzielanie soków trawiennych, czyli soku żołądkowego, jelitowego i trzustkowego. Dzięki temu znacznie polepsza pracę układu trawiennego. Piperyna wspomaga też oczyszczanie organizmu i wchłanianie substancji odżywczych. Jednocześnie wpływa korzystnie na przemianę materii. 

BIOAKTYWNOŚĆ:

Piperyna jest także odpowiedzialna za zwiększone wchłanianie poszczególnych składników mineralnych oraz witamin. Jednym z nich jest selen – pierwiastek, którego niedobór sprzyja pojawieniu się depresji. Innym jest z kolei beta-karoten, dzięki któremu w organizmie wytwarzana jest witamina A w organizmie; ma korzystny wpływ na wzrok; wspomaga opalanie; ochrania przed szkodliwym promieniowaniem UV.

PIPERYNA A ARTRETYZM:

Kiedy Twój pies się starzeje, jego stawy stają się podatne na stany zapalne, sztywność i osłabienie. Na szczęście piperyna może pomóc zmniejszyć stan zapalny, ból i sztywność. Jednocześnie może też poprawić zakres ruchowy psa, tak aby mógł być wolny od objawów artretyzmu przez całe życie.

PIPERYNA I KURKUMINA:

Ten zgrany duet potrafi czasem dobrze namieszać. Stosując naturalne składniki należy zawsze stosować piperynę równocześnie z kurkuminą. Substancja znajdująca się w pieprzu znacząco zwiększa pozytywny wpływ substancji pochodzącej z kurkuminy na organizm psa.

NOWOTOWORY:

Każde przewlekłe zapalenie może wpływać na sposób przedstawiania i naprawy komórek. Przewlekły stan zapalny może prowadzić do mutacji w komórkach, co może prowadzić do powstania raka. Ekstrakt z piperyny może zapobiegać działaniu przedrakowemu w organizmie psa jako element terapii zapobiegawczej.

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter