fbpx
 

SAM-e

Zawartość w 1 tabletce - 7,5 mg
  • S-adenozylometionina to jeden z potężniejszych składników naszego suplementu. Spektrum działania tego składnika jest szerokie, a największy potencjał wykazuje jako asystent w terapii schorzeń układu nerwowego.
  • SAM-e to naturalna substancja chemiczna, która występuje w każdej komórce organizmu. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie komórek. Powstaje głównie w wątrobie. S-Adenozylometionina wspomaga także działanie ochronne w przypadku toksycznych uszkodzeń wątroby lub długotrwałego stosowania leków. Poleca się ją jako czynnik wspomagający dla psów z zastojem żółci.
  • Substancja ta uczestniczy w syntezie składników tkanki stawowej, czyli jest odpowiedzialna za stymulację produkcji chrząstki. Dodatkowo działa uśmierzająco na ból i zmniejsza uczucie sztywności w stawach.  Jest to też składnik, który rewelacyjnie wpływa na poprawę budowy oraz produkcji chrząstki, co więcej pozytywnie działa również na mięśnie i stawy. 
  • Aktywność S-adenozylometioniny często ulega obniżeniu na skutek chorób wątroby, jednocześnie powodując spadek jej poziomu w hepatocytach. S-adenozylometionina indukuje trzy ważne procesy metaboliczne: jest transmetylację, transsulfurację i aminopropylację, które są ważne dla zdrowia Twojego psa.
  • Przy zapaleniu kości i stawów działanie SAMe jest porównywalne z działaniem popularnych leków przeciwbólowych, a za to niesie ze sobą znacznie mniej skutków ubocznych.
UKŁAD NERWOWY:

Wyniki badań sugerują, że SAM-e wpływa korzystnie na metabolizm istotnych neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym, które stabilizują i kontrolują nastrój nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt. Ponadto pełni istotną rolę w zakresie funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, ponieważ reguluje pracę gospodarki dopaminowej, serotoninowej i acetylocholinowej.

KOŚCI I STAWY:

S-adenozylometionina oprócz korzystnego wpływu na samopoczucie, stabilizuje także funkcje stawów. Dzięki stymulowaniu produkcji chrząstki kostnej jest też skutecznym środkiem zwalczającym ból oraz ograniczającym uczucie sztywności kończyn. Powstawanie tej tkanki kostnej jest czynnikiem decydującym, przy walce z zapaleniem stawów. SAM-e, w takim samym stopniu jak ibuprofen, potrafi niwelować symptomy “zastałych” stawów, do których należą np. sztywność poranna czy ból podczas ruchu oraz spoczynku.

WĄTROBA:

Podanie S-adenozylometioniny skutkuje podwojeniem stężenia przeciwutleniacza, który znajduje się w wątrobie. Jednocześnie zauważa się zwiększenie ochrony hepatocytów przed zniszczeniem. Terapia SAM-e niweluje negatywne symptomy, które często towarzyszą uszkodzeniom wątroby, takie jak swędzenie czy uczucie znużenia.

MÓZG:

SAM-e poprawia funkcje kognitywne oraz czujność u starszych psów. Właściwości SAMe do stymulacji metylacji komórek mózgowych ułatwia enzymatyczne reakcje DNA, które bezpośrednio wpływają na poprawę nastroju zwierzęcia. Te reakcje są niezbędne dla prawidłowej konwersji neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina.

NOWOTOWORY:

Do jednej z korzyści regularnego zażywania suplementów bogatych w SAM-e jest także ograniczenie namnażania komórek nowotworowych.

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter