fbpx
 

Witamina C

Zawartość w 1 tabletce - 15 mg
  • Witamina C dla psa jest witaminą bezpieczną i dobrze tolerowaną przez organizm nawet w dużych dawkach, dlatego można ją stosować w terapii razem z dietą. 
  • Witamina C bierze czynny udział w krzepnięciu krwi, chroni przed rozwojem stanów zapalnych oraz to, co wydaje się być najważniejsze – jest przeciwutleniaczem.
  • Witamina C zapobiega chorobom skóry oraz jest polecana jako element profilaktyki przeciwnowotworowej. Jest również odpowiedzialna za zwiększanie wchłaniania żelaza.
  • Witamina C może także pozytywnie wpłynąć na uzębienie Twojego psa. Jedną z jej właściwości jest to, że zwalcza bakterie powodujące próchnicę, jednocześnie wzmacniając zęby i dziąsła.
KOŚCI I STAWY:

Produkcja kolagenu jest jedną z najistotniejszych funkcji witaminy C. Dzięki temu białku możliwy jest zdrowy rozwój kości, zębów, skóry i oczu. Witamina C bierze też udział w biosyntezie białka występującego w kościach, zębach, skórze, chrząstce, rogówce oka i tkance łącznej. Jedną z oznak niedoboru witaminy C jest zaburzenie syntezy kolagenu i związane z tym problemy ze stawami.

PRZECIWUTLENIACZ:

Witamina C pełni również ważną rolę w procesie antyoksydacji. Kwas askorbinowy, który jest jedną z najbardziej popularnych substancji antyoksydacyjnych, jest odpowiedzialny za zwalczanie wolnych rodników. Wolne rodniki to szkodliwe cząsteczki, które mogą uszkadzać ważne struktury, takie jak białka i DNA. Witamina C jako antyoksydant, neutralizuje ich nadmiar.

NA STAROŚĆ:

Według badań suplementowanie witaminy C, które jest połączone z aktywnością psychomotoryczną psa, może spowolnić pogarszanie się zdolności poznawczych psa w podeszłym wieku. Dzięki temu, że witamina C dobrze rozpuszcza się w wodzie i jest prawie całkowicie wydalana z moczem, jest witaminą bezpieczną dla psów w każdym wieku.

UKŁAD POKARMOWY:

Znaczenie witaminy C w terapii chorób układu pokarmowego jest o tyle ważne, że w połączeniu z innymi antyoksydantami pokarmowymi może ona łagodzić stan zapalny jelit towarzyszący przewlekłym biegunkom. 

ODMŁODZENIE:

Witamina C jest potrzebna do utrzymania zdrowej skóry psa. Jednocześnie opóźnia także proces starzenia się skóry. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV przyczynia się do powstania stresu oksydacyjnego i dużej ilości wolnych rodników. Witamina C wykorzystuje swoje właściwości antyoksydacyjne i zmniejsza ich ilość. Witamina C opóźnia także fotostarzenie się skóry, zmniejszając ryzyko przebarwień i wykazuje działanie przeciwzapalne.

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter