fbpx
 

Jakie suplementy dla psa w 2022 roku?

2022-09-270

Dlaczego karma potrafi być niewystarczająca? Na pewno przynajmniej raz w życiu sięgnąłeś po suplementy. Czy to po witaminy z grupy B w celu zwiększenia koncentracji, czy też pigułkę, która miała polepszyć stan Twojej skóry, włosów i paznokci. Może nawet zdecydowałeś się na długotrwałą kurację, która uzupełniała braki witamin i minerałów w Twoim ciele? Skoro zdecydowałeś się na poprawę stanu swojego zdrowia, to dlaczego nie miałbyś poprawić też zdrowia Twojego psa? W tym artykule dowiesz się jakie suplementy dla psa dobrać, aby cieszył się zdrowiem.

Kiedy stosować suplementy dla psa?

Choroby genetyczne, dysplazja stawów i liczne zwyrodnienia czyhają na Twojego psa na każdym kroku, a my jesteśmy tutaj po to, aby Cię przed tym uchronić. Zapewne twierdzisz, że robisz dla swojego psa wszystko co najlepsze. W końcu kupujesz mu drogą karmę, opracowaną pod okiem licznych specjalistów: lekarzy weterynarii, dietetyków i innych osób, którym powinno zależeć na zdrowym rozwoju Twojego pupila. Komercyjne karmy są opracowywane w taki sposób, aby spełniały wszystkie wymagania żywieniowe psów. Fakt, że karma spełnia wszystkie żywieniowe wymagania nie oznacza, że jest świetnie zbilansowana. Większość komercyjnych karm spełnia tylko minimalne wymagania żywieniowe, nie dostarczając Twojemu psu niezbędnych do zdrowego funkcjonowania witamin, minerałów czy aminokwasów.

Każdy pies ma też swoje indywidualne potrzeby, które Ty jako właściciel musisz zaspokoić. Dieta naszego psa powinna dostarczać odpowiednie ilości składników aktywnych. Podając psu jedną i tę samą karmę przez cały czas, nie sprawdzając wcześniej jaki ma ona skład, możemy narazić czworonoga na niedobory substancji odżywczych w organizmie. I tu do gry wchodzą suplementy dla psów.

Czym są suplementy?

Suplement to preparat, który zawiera witaminy, składniki mineralne a także szereg innych substancji. Jest odpowiedzialny za uzupełnienie braków substancji w organizmie zwierzęcia oraz wspomaga pracę narządów. Suplement dla psa najczęściej jest oferowany w postaci skoncentrowanej, jako tabletki, kapsułki, proszek czy płyn. Forma suplementu w żaden sposób nie powinna wpływać na jego jakość czy działanie. Suplementy odgrywają szczególną rolę we wspomaganiu leczenia zwierząt z chorobami przewlekłymi. Potrafią w wielu przypadkach poprawić jakość życia czworonoga i przyspieszyć aktywność fizyczną w przypadku przejścia operacji. Warto również wspomnieć, że deformacje dotyczące stawów, które często wynikają z nieodpowiedniej suplementacji, wymagają leczenia w późniejszym życiu u psów. Możesz zaoszczędzić na przyszłych wizytach u weterynarza, dobierając odpowiednie suplementy.

Dobre dodatki żywieniowe dla naszego psiego towarzysza pozytywnie wpłyną na jego na sierść, stawy czy układ pokarmowy. Często wpływają także na samopoczucie oraz stan zdrowia psów – zarówno tych dorosłych, jak i seniorów. Suplementy i witaminy warto stosować szczególnie w okresie niedoborów poszczególnych składników lub wspomagająco w okresie leczenia po trudnej chorobie.

Jak dobrać skuteczne suplementy?

Jak w takim razie wybrać tę jedną tabletkę, która poprawi stan zdrowia i życia naszego pupila? Swoje poszukiwania należy zacząć od odpowiedniego researchu. Szukaj marki, która wyspecjalizowała się w jednym obszarze i zleciła badania kliniczne swoich produktów. W ten sposób uzyskasz pewność o dobrym składzie i niezawodności produktu. Producent nie publikuje takich informacji? W takim razie po prostu badań nie ma albo stara się ich wyniki ukryć. Takich producentów należy omijać szerokim łukiem. Następnie zwróć uwagę na etykiety suplementów, bądź informacje o składzie na stronach www. Zgłębiaj skład, aby nie dać się zwieść reklamom.

Tutaj jest analogiczna sytuacja jak z badaniami, etykieta jest niejasna a na stronie producenta skład podany jest lakonicznie? Od razu wiemy, że coś tu nie gra, omijamy takie produkty. Jeżeli bazą naszego suplementu ma być kolagen, należy sprawić czy producent podaje jaki jest to typ kolagenu co ma bezpośrednie przełożenie na jego skuteczność. Brak takiej informacji też wyklucza weryfikację czy ten produkt jest naprawdę funkcjonujący.

Na co uważać.

Pamiętaj też, aby za żadną cenę nie podawać psu ludzkich suplementów. Niektóre produkty, takie jak czosnek czy awokado, mogą być niebezpieczne dla jego zdrowia i życia. Warto również skorzystać z rady lekarza weterynarii, który na pewno pomoże dobrać odpowiednie dla psa suplementy. Pamiętajmy o tym, by był to lekarz ze specjalizacją z dziedziny żywienia zwierząt. Stosując suplementacją warto także pamiętać o tym, by nie przekraczać dawkowania danego preparatu, gdyż część substancji podawana w nadmiarze może być przyczyną poważniejszych dolegliwości zdrowotnych. Suplementy diety dla psa to produkty, które są często niedoceniane przez psich właścicieli. Wiele osób podchodzi do nich z dystansem. Przeszukując internet w poszukiwaniu dobrych suplementów można jednak znaleźć produkty wysokiej jakości, które bardzo dobrze wpływają na organizm zwierzaka. Takim produktem jest Dianamed, gdzie otrzymacie skuteczny i transparentny produkt, który Wasz pies z pewnością doceni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter