fbpx
 

Co polecacie na stawy dla psa?

2024-01-090

Co polecacie na stawy dla psa? Jest to pytanie, które otrzymuje każdy specjalista zajmujący się zdrowiem ortopedycznym psich pacjentów. Znalezienie najbardziej wiarygodnej odpowiedzi na to pytanie jest zadaniem z którym zderza się większość opiekunów chorych psów. Zdrowie stawów jest kluczowym elementem ogólnego dobrostanu naszych psów, szczególnie gdy się starzeją lub mają problemy z mobilnością. Oprócz tradycyjnych suplementów takich jak glukozamina i chondroityna, istnieje kilka innych składników, które mogą wspierać zdrowie stawów. W tym artykule skupimy się na czterech interesujących suplementach: membranie jaja kurzego, kurkuminie, piperynie i S-adenozylometioninie (SAMe).

Membrana Jaja Kurzego

Membrana jaja kurzego to naturalny składnik, który staje się coraz bardziej popularny w suplementach na stawy dla psów. Jest bogaty w kolagen, glukozaminę, chondroitynę i kwas hialuronowy – wszystkie składniki ważne dla zdrowia stawów. Badania wykazały, że membrana jaja kurzego może pomagać w redukcji bólu stawów i poprawie ich elastyczności, co jest szczególnie korzystne dla psów cierpiących na zwyrodnienia i dysplazję.

Kurkumina

Kurkumina, aktywny składnik kurkumy, jest znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Może ona pomagać w redukcji stanów zapalnych w stawach, co przekłada się na zmniejszenie bólu i poprawę ruchomości. Suplementacja kurkuminą może być szczególnie pomocna dla psów ze zwyrodnieniami i innymi problemami zapalnymi stawów.

Piperyna

Piperyna, alkaloid znaleziony w czarnym pieprzu, jest często dodawany do suplementów z kurkuminą. Powód jest prosty: piperyna znacząco zwiększa biodostępność kurkuminy, co oznacza, że więcej tej substancji jest wchłaniane przez organizm. Dzięki temu, piperyna może pomóc maksymalizować korzyści płynące z kurkuminy dla zdrowia stawów psa.

S-Adenozylometionina (SAMe)

SAMe jest naturalnie występującym związkiem w organizmie, który odgrywa rolę w wielu procesach metabolicznych. W kontekście zdrowia stawów, SAMe może pomóc w regeneracji chrząstki oraz redukcji stanów zapalnych i bólu stawów. Ponadto, SAMe ma właściwości wspierające zdrowie wątroby, co jest dodatkowym atutem, szczególnie u starszych psów.

Co polecacie na stawy dla psa?

Włączenie suplementów takich jak membrana jaja kurzego, kurkumina z piperyną, oraz SAMe do diety psa może być skutecznym sposobem na wsparcie zdrowia jego stawów. Jest to szczególnie ważne dla psów starszych, tych z chorobami zwyrodnieniowymi, czy innymi problemami stawów. Skutecznym i kompleksowym rozwiązaniem polecanym przez specjalistów jest Dianamed na stawy dla psów. Pamiętaj, że zawsze należy skonsultować się z weterynarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek suplementów do diety Twojego psa, aby upewnić się, że są one odpowiednie i bezpieczne dla jego indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.dianamed.pl/wp-content/uploads/2022/07/Dianamed-uciete-600x110.png
O nas
ul. Szczęśliwicka 62, 02-353 Warszawa
+ 48 785 733 752
Newsletter